Nekviesti svečiai: kaip naikinti kurmius? - Nevark

Nekviesti svečiai: kaip naikinti kurmius?

Rūpinantis sodu ar daržu neretai susiduriama su nekviestais svečiais – kurmiais. Šie graužikai ne tik trukdo pjauti žolę savo išraustais kurmiarausiais, bet ir iškelia augalų šaknis, todėl jauni sodinukai negali tinkamai prigyti, išrausiamos daržovės. Kieme apsigyvenę kurmiai gali atnešti nemažai nuostolių bei sugaišinti jūsų laiko prižiūrint veją bei sodinukus.

 

Tiesa, kurmiai ne tik kenkia: jie minta įvairiomis lervomis ir šliužais, tad pastarieji nebenaikina jūsų augalų. Taip pat kurmis jūsų sode ar darže – ženklas, kad žemė ten derlinga. Tačiau ir pačioje derlingiausioje žemėje nepavyks išauginti norimo derliaus, jei jame įsikūrė kurmiai. Tad kaip su jais kovoti? 

 

Puiki kurmio klausa ir uoslė apsunkina graužikų gaudymo procesą. Dėl to naudojant bet kurias gaudymo priemones pirmiausia reikia jas palaikyti žemėje, kad neliktų žmogaus kvapo. Ieškant patarimų apie kurmių išvijimą iš savo kiemo galima rasti visko nuo silkės galvos kurmiarausyje iki vėjo malūnėlio virš jo. Tačiau tokie būdai tik laikini. Norint visam laikui atsisveikinti su kurmiais vertėtų naudoti spąstus. Šis procesas taip pat nėra lengvas, neįgudusiam gaudytojui gaudynės gali užtrukti arba apskritai būti nesėkmingos.

 

Nevark.lt kenkėjų naikinimo profesionaliai siūlo kviesti į pagalbą specialistus – jie naudoja specialius spąstus, kuriais graužikai greitai išvejami iš teritorijos. Kurmius gaudyti verta pavasario gale ar vasaros pradžioje, o taip pat baigiantis šiltajam sezonui – tuomet jie ypač aktyvūs. Nevark.lt specialistai pasakoja, kad įprastai pakanka kurmius išnaikinti porą kartų per sezoną, tačiau gyvenantiems prie miškingos vietovės į specialistus kreiptis teks dažniau, nes ten kurmių nestinga visais metų laikais.

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×