Lyg tiesiai iš vitrinos: kaip ilgiau išsaugoti drabužius ir avalynę? | nevark.lt

Lyg tiesiai iš vitrinos: kaip ilgiau išsaugoti drabužius ir avalynę?

Drabužius ir avalynę norisi išsaugoti kuo ilgiau. Ne tik dėl sutaupytų pinigų, bet ir mažesnio išteklių naudojimo – dabar vis populiaresne tampa tvari mada, pirkėjai sąmoningai rūpinasi vartotojiškumo mažinimu, saugo turimus rūbus, o nereikalingus atiduoda arba parduoda. Tad kaip išlaikyti rūbų ir avalynės šviežumą

 

Dar prieš perkant rūbus ar avalynę, reikėtų įvertinti kelis faktorius – šiandien tai gražu ir madinga, o kaip rytoj? Dėl to verta apgalvoti pirkinius ir investuoti į kokybę, o ne kiekybę. Įsigijus kokybišką drabužį ir jį tinkamai prižiūrint, pastarasis tikrai tarnaus ilgiau nei vienerius metus.

 

Perkant rūbus taip pat verta atkreipti dėmesį į jų priežiūros taisykles – perskaitykite etiketėje esančią informaciją, ne be reikalo ji ten parašyta. Be to, ką randate etiketėje, vertėtų pasinaudoti ir šiais patarimais: 

 

– skalbti tamsius drabužius išverstus – taip jie mažiau bluks;

– skalbkite rūbus su metalinėmis detalėmis atskirai nuo kitų – išvengsite medžiagų sugadinimo;

– pasirūpinkite skalbikliu spalvotiems rūbams – įprasta turėti atskirą priemonę baltiems skalbiniams, bet spalvotus drabužius ji gali sugadinti;

– atidžiai išnagrinėkite skalbyklės funkcijas – paprastai naudojame tą patį nustatytmą visiems skalbimams, tačiau vertėtų atkreipti dėmesį, kad vienas nustatymas gali sugadinti drabužį, o kitas – tinkamai neišskalbti.

 

Kaip dar išsaugoti rūbą ilgesniam dėvėjimui? Taisyti! Nepulkite išmesti drabužio su užstrigusiu užtrauktuku ar pamesta saga – toks taisymas tikrai ilgai netruks. O jei nesinori tuo rūpintis patiems, galite užsisakyti Nevark.lt rūbų taisymo (o jei reikia – ir valymo) paslaugą ir džiaugtis atnaujintais drabužiais be jokio vargo.

 

Vienas didžiausių pavojų jūsų rūbams – netinkamai naudojamas lygintuvas. Būtinai patikrinkite, ar rūbą galite lyginti ir tai darykite su vandeniu! Taip pat pasidomėkite, kokia temperatūra tinkama konkrečiam audiniui. Patikrinę etiketę, rasite lygintuvą, ant kurio gali būti pavaizduoti vienas, du arba trys taškeliai, kas atitinkamai reiškia žemą (iki 110°), vidutinę (iki 150°) arba aukštą (iki 200°) temperatūrą. Jei lygintuvo ženkliukas nubrauktas – lyginti negalima. 

 

Kalbant apie avalynę, vertėtų nepasikliauti patarimu skalbti batus skalbimo mašinoje – taip galite juos nepataisomai sugadinti. Žinoma, kaip ir rūbai, taip ir batai turi savo priežiūros taisykles, priklausomai nuo medžiagos. Odiniams batams reikalingi specialūs avalynės kremai, zomšiniams verta įsigyti zomšui skirtą valymo šepetėlį. Tekstilinei avalynei reikalingos putos ir kempinėlė, be to, būtina juos impregnuoti ne tik prieš dėvint pirmą kartą, bet ir reguliariai – keletą kartų per mėnesį. Jeigu nerandate laiko skirtingų tekstūrų batų priežiūrai, galite kreiptis į Nevark.lt specialistus, kurie ne tik pasirūpins profesionaliu avalynės valymu bei taisymu, bet ir paims batus tiesiai iš jūsų namų.

 

Visiems batams be išimties reikalingas geras vėdinimas – nelaikykite jų plastikiniuose maišeliuose – ne be reikalo avalynė parduodama dėžutėse, ten ją ir reikėtų laikyti. Taip pat, nepamirškite nuvalyti nešvarumų iškart po to, kai išsitepėte, kitokiu atveju gali likti neišvalomų dėmių. Batams svarbu ir pakankamai dažna avėjimo rotacija – nuolat dėvima ta pati pora batų nusidėvės labai greitai, geriau turėti keletą nuolat dėvimų batų porų ir jas dažnai kaitalioti.