Avalynės priežiūra namuose – misija įmanoma! | nevark.lt

Avalynės priežiūra namuose – misija įmanoma!

Drėgmė, smėlis, dulkės ir kiti nešvarumai – didžiausi avalynės priešai. Tačiau kiekvieną priešą galima nugalėti, tereikia pasirinkti tinkamą ginklą. Kaip prižiūrėti įvairių tipų avalynę namuose, pataria Nevark.lt švaros specialistai.

 

Impregnavimas

Dažnai perkant avalynę, konsultantai skatina įsigyti priemonę batams impregnuoti. Tačiau šiuo pasiūlymu ne visada pasinaudojame. Kodėl? Nes ne kiekvienas žino, ką reiškia batų impregnavimas. Paprastai tariant, impregnavimas – tai apsauga nuo drėgmės ir įvairių nešvarumų.

 

Avalynės impregnantas – batų priežiūros priemonė, kurios sudėtyje esančios veikliosios medžiagos įsigeria į avalynę ir padengia ją specialiu apsauginiu sluoksniu, kuris neleidžia drėgmės bei purvo dalelėms prikibti prie batų paviršiaus. Šiandien yra sukurta įvairių rūšių impregnantų, tinkančių skirtingų tipų – natūralios ir dirbtinės odos, zomšinei bei tekstilinei avalynei. Kai kurie impregnantai papildomai drėkina medžiagą ir suteikia jai spindesio, tad batai atrodo kaip nauji.   

 

Impregnuoti avalynę reikia ne tik parsinešus iš parduotuvės. Dažnai avimiems batams šią procedūrą vertėtų atlikti reguliariai – bent keliskart per mėnesį. Taip avalynė tarnaus ilgiau ir kokybiškiau. Impregnantą reikėtų purkšti ant švarių ir sausų batų, dažniausiai trimis sluoksniais – palaukiant, kol kiekvienas sluoksnis išdžius.

 

Valymas

Norint palaikyti nepriekaištingą batų švarą, reikėtų nepamiršti juos kartkartėmis nuvalyti. Ilgiau uždelsus, valymo procesas bus ilgesnis ir sudėtingesnis. Vertėtų atkreipti dėmesį į avalynės medžiagą, nes kas tinka tekstilei valyti, nebūtinai tiks odos ar zomšos gaminiams.

 

Šiltuoju metų laiku glotnios odos avalynę nesudėtingai nuvalysite specialiu riebios tekstūros batų vašku. Žiemą reikėtų pasirūpinti stipresne valymo priemone, skirta odos gaminiams prižiūrėti. Tokią avalynę reikėtų džiovinti šiltoje patalpoje, tačiau ne prie pat šildytuvo, nes prietaiso skleidžiamas karštis gali deformuoti batus.

 

Zomšiniai batai daugeliui – džiaugsmas ir vargas viename. Tokia avalynė atrodo puikiai, tačiau prie jos greitai prikimba įvairūs nešvarumai, dulkės, įvairūs pūkeliai. Vis dėlto, valyti verstos odos batus nėra taip sunku, kaip atrodo – tereikia pasirinkti tinkamas priemones. Zomšinių batų mylėtojams itin pravartų namuose turėti šio tipo avalynei skirtą šepetį, skirtą purvo likučiams, dulkėms pašalinti. Taip pat verstos odos gaminius reikėtų laikyti tamsioje, vėsioje vietoje – tai padės apsaugoti juos nuo išblukimo.

 

Tekstilinės avalynės priežiūra kelia daugiausiai klausimų. Valant medžiaginius batus, svarbu atsižvelgti į gamintojo rekomendacijas, nes skirtingiems audiniams tinka skirtingi valymo būdai ir priemonės. Norint išvengti nemalonaus kvapo ir bakterijų plitimo, tekstilinius batus patariama dezinfekuoti.

 

Jeigu vis dėlto nepavyko išsaugoti mylimų batų ir jie reikalauja taisymo, kreipkitės į Nevark.lt profesionalus, kurie padės prikelti jūsų avalynę naujam gyvenimui.